Інформація про музей

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

музею декоративно-ужиткового мистецтва

Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості  

Васильківської міської ради Київської області

Музей декоративно-ужиткового мистецтва Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості створений з метою залучення дітей, учнівської молоді до краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної роботи, формування у дітей та молоді розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України, виховання поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу. Музей був відкритий 07 квітня 2009 року. Ініціаторами створення музею декоративно-ужиткового мистецтва центру дитячої та юнацької творчості був колишній директор закладу Слободянюк Тетяна Андріївна та Турукіна Леся Володимирівна, керівник Народного художнього колективу «Школа писанкарства «Дивосвіт».

Експозиції музею розміщено  у двох кімнатах, загальною площею 18,5 кв. м

Музей складається з двох розділів:

  1. «Символіка орнаментів української писанки від кам’яної доби до сьогодення».
  2. «Куточок старожитностей побуту мешканців міста Василькова кінця ХІХ століття».

В першому розділі музею «Символіка орнаментів української писанки від кам’яної доби до сьогодення» представлені писачки, старі і більш сучасні, які використовуються для писання писанок, а також ряд демонстраційних стендів: «Послідовність роботи над писанкою (від білого яйця до писанки)», «Варіанти геометричного поділу поверхні писанки», «Символіка кольорів», «Символи, які використовуються на писанках». В даному розділі представлені композиції, які були створені вихованцями від моменту заснування Школи писанкарства «Дивосвіт» (1999 р.) і до сьогодення (2022 р.): «Берегиня», «Оберіг хлібороба», «Ми спитали журавля…», «Відродження», «Веснянки», «Сонячна Київщина», «Проміння віри та надії» (писанки, відтворені за гуцульськими мотивами), «Розкотились писанки та й по всьому світу», «Єднаємось! Рід до роду в єдине дерево нашого роду!», «Дружня сімейка», «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!» та інші.

 

                

У музеї є  спільні роботи вихованців Народного художнього колективу «Школа писанкарства «Дивосвіт» та гуртка «Художнє набивання на тканині» під назвою «Ой, кувала зозуленька, як цвіла калина, що найкраща писаночка – наша Україна», «А нашого цвіту та й по всьому світу», «Єднаємося довкола древа роду, з минулого несімо в майбуття любов і шану до свого народу на всіх стежинах нашого життя»; а також спільні роботи з вихованцями Народної творчої майстерні «Світ сувенірів» – «Сонце закликаємо – весну зустрічаємо», «Трипільські мотиви».

     

Одне із головних місць займає карта України, на якій знаходяться зразки орнаментів вишивок і писанок, характерних для кожної області України.

Вчені знаходять перегуки орнаментів писанок із орнаментом вишивки та килимів, настінного розпису, кераміки, різьби по дереву, адже декоративні узори – це традиційні обереги, якими позначалося все довкола – тканини, стіни, дерево, посуд.

      

Другий розділ музею «Куточок старожитностей побуту мешканців міста Василькова кінця ХІХ століття». Його  експозиція налічує 165 одиниць. Даний розділ оформлений у вигляді міні-хати з предметами побуту та меблів: старовинна скриня, ікони, прялка, дерев’яне корито, вишиті рушники, сорочка тощо, що є не тільки прикрасою музею, але і наглядним посібником для вивчення історії та музейних «мандрівок» в минуле століття. Також музей має колекцію ужиткових речей (сукня, фартух, рушник,  наволоки, скатертина, серветки), оздоблених ручною вибійкою олійними фарбами, яка була створена вихованкою Народної школи писанкарства «Дивосвіт».

   

На базі музею діє Рада музею, керівники гуртків художньо-естетичного напряму проводяться екскурсії, навчальні та тематичні заняття, виховні заходи. В дитячому активі виділена група екскурсоводів: Копцова Софія, Чехун Вікторія, Козак Олександр.

           

Музей знаходиться за адресою: вул. Володимирська 2, м. Васильків, Обухівський р-н, Київська обл., 08600, тел./факс: (04571) 24302, e-mail: cdt1924@gmail.com.

Графік роботи музею:  понеділок – п’ятниця  10:00 – 17:00.