Інформація

У Васильківському міському Центрі дитячої та юнацької творчості з 1999 року  розпочала свою роботу школа писанкарства «Дивосвіт», у якій займаються  діти  віком  від 6  до 18 років. Звання «Зразковий художній колектив» присвоєно у 2004 році, звання «Народний художній колектив» присвоєно у 2014 році.

Турукіна Леся Володимирівна, керівник Народної школи писанкарства “Дивосвіт”

Турукіна Леся Володимирівна, керівник гуртка – методист, Відмінник освіти України  працює здебільшого у традиційній восковій техніці розпису, використовує перепелині, гусячі, качині, курячі, страусині яйця. Орнаменти на писанках її вихованців  – традиційні, відтворені за каталогами кінця 19-го – початку 20-го століття та  сучасними виданнями  з музейних колекцій, за зразками писанок, створених відомими майстрами сучасності, на особливу увагу заслуговують писанки за мотивами трипільської культури.

За 20-річне існування Народної школи писанкарства «Дивосвіт» вихованцями виготовлено  близько 2000  писанок, створено більш ніж 45 композицій. Значна частина цього доробку  зберігається у музеї декоративно-ужиткового мистецтва Центру дитячої та юнацької творчості, де вихованці проводять екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих.  Юними писанкарями  відтворено автентичні писанки Київщини та інших регіонів України; створено писанково-рушникову карту України, методичні наочні посібники для тих, хто бажає навчитись писанкарству та дізнатися про символіку української писанки. Повага, взаєморозуміння, інтелігентність стосунків під час занять у Народній  школі писанкарства «Дивосвіт»  сприяють створенню атмосфери доброти і затишку.

Відродити стародавнє мистецтво українського народу – писанкарство, прищепити дітям любов до рідного краю, пошану до своєї історії, дати їм відчути   зв’язок  з минулими поколіннями –  основна  мета  навчання та виховання в Народній школі писанкарства «Дивосвіт».

Щороку вихованці школи писанкарства перемагають у конкурсах дитячої творчості всеукраїнського та міжнародного рівнів. Дві випускниці Юлія Іванова і Наталія Турукіна отримали стипендію Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.