Державна служба якості освіти розробила методичні рекомендації, які допоможуть колективам закладів позашкілля провести самооцінювання освітніх та управлінських процесів і розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти.
Формування внутрішньої системи рекомендовано розпочинати з визначення стратегії (політики) забезпечення якості освіти, орієнтованої на:
- партнерство та професійну взаємодію у навчанні, вихованні, розвитку й соціалізації здобувачів освіти;
- недискримінацію, запобігання та протидію булінгу (цькуванню);
- академічну доброчесність та академічну свободу учасників освітнього процесу;
- прозорість та інформаційну відкритість закладу позашкільної освіти;
- сприяння безперервному професійному зростанню педагогічних працівників;
- справедливе та об’єктивне оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників і тренерів-викладачів;
- сприяння здобувачам освіти у формуванні та реалізації їхніх індивідуальних освітніх траєкторій.
Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти затверджено наказом Державної служби якості освіти України від 07.12.2020 № 01-11/78. У додатку до них наведено Орієнтовні критерії та індикатори для самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу позашкільної освіти за чотирма напрямами:
- освітнє середовище закладу;
- система оцінювання здобувачів освіти;
- педагогічна діяльність педагогічних працівників, тренерів-викладачів;
- управлінська діяльність.
________________________________________________________________________________________
Рекомендації батькам на період дистанційного навчання
1. Для початку нам потрібно потурбуватися про себе. Виснажені, знервовані й роздратовані дорослі не дадуть відчуття захисту дитині. Тому не забувайте турбуватися про власний психологічний і фізичний стани. Не переносьте негативні емоції та переживання на дітей.
2. Усвідомте самі і допоможіть дітям зрозуміти, чому важливі карантинні заходи, як їх організовувати. Це робить нас усіх відповідальнішими, дає відчуття певного контролю над ситуацією.
3. Будьте прикладом для дітей. Діти вчаться у нас і наслідують нас. Це не означає бути ідеальними. Вчіть виправляти помилки своїм прикладом, якщо припускаєтеся їх. Дозволяйте дітям помилятися.
4. Допоможіть дітям в організації часу та плануванні дня. Звісно, чим молодші діти – тим більше відповідальності лягає на плечі дорослих, чим старші – тим більше ми допомагаємо їм розвивати власні навички самоорганізації. Погодинний розклад або орієнтовний план того, що потрібно зробити певного дня допоможе цій самоорганізації, особливо, якщо дитина складала його сама.
5. Намагайтеся спонукати дітей до самостійності, не виконуйте за них завдання. Вчіть виходити із складної ситуації, шукати потрібну інформацію в доступних для дітей джерелах.
6. Пам’ятайте не тільки про те, що діти повинні навчатися. Спілкуйтеся з ними на теми, які їх хвилюють. Дітям важливо, що ми говоримо з ними чесно і зрозуміло, що ми будемо поруч, що ми можемо надати пояснення, підтримку і надію.
7. Допомагайте знаходити ресурси, які попередять перевтому, негативні наслідки ізоляції, знімуть стрес. Ігри, відпочинок на природі, спілкування з друзями, гарний фільм, малювання, ліплення (в залежності від вподобань та віку) — список занять можна продовжувати і продовжувати…
8. Мотивуйте дітей до роботи. Дуже важко самостійно прийняти рішення працювати наполегливо.
9. Прослідкуйте, щоб у дитини був особистий простір, який стимулює до роботи. Це може бути окрема кімната, робоче місце (якщо немає окремої кімнати). Дайте їм цікаву назву, наприклад «Особистий кабінет», тощо.
10. Пам’ятайте про дисципліну. Усі ми, в тому числі і діти, маємо розуміти, що є певні правила, які забезпечують безпеку і нашу відповідальність один за одного. Дисципліна – не про покарання, а про розвиток самоконтролю і відповідальності за себе та інших.
11. Всі незрозумілі питання вияснюйте напряму з учителем, це попередить непорозуміння, дасть можливість отримати достовірну інформацію.
Бажаємо всім міцного здоров’я!!!
.————————————————————————————————————————————————————————————————————–
Інструкція щодо дій у випадку знаходження несанкціонованих звалищ із
значною кількістю використаних засобів індивідуального захисту та
предметів уходу за хворими інфекційної хвороби COVID-19, інших
медичних відходів
__________________________________________________________________
Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби
__________________________________________________________________________
Рекомендації МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів в період карантину в ЦДЮТ 2020-2021н.р.
______________________________________________________________________________________
Методичні рекомендації щодо застосування Порядку організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти.
___________________________________________________________________________________________________________________________
📣УРЯД ПРОДОВЖИВ КАРАНТИН ДО 31 ЛИПНЯ
👉Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що враховуючи зростання кількості хворих на коронавірус в Україні уряд продовжить адаптивний карантин до 31 липня 2020 року. Про це він сказав під час засідання уряду 17 червня.
ЛИСТ
Міністерства освіти і науки України
“Щодо організації роботи закладів позашкільної освіти” від 29.05.2020 р. №1/9-292
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №195/2020
Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі
З метою забезпечення додержання конституційних прав та свобод дитини, гарантій з охорони дитинства, реалізації прав дітей на освіту, безпечне для життя і здоров’я освітнє середовище, збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління постановляю:
1. Схвалити Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі (додається).
2. Кабінету Міністрів України щорічно затверджувати план заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої цим Указом.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ЧЕРВНЯ
Кабінет Міністрів опублікував постанову про продовження до 22 червня карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та поступове послаблення протиепідемічних заходів…
ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 22 ТРАВНЯ – РІШЕННЯ УРЯДУ
Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте 4 травня 2020 року під час засідання Кабміну в Києві…
ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО COVID-19
ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО COVID-19, НАВЧИТИ ЇЇ ВЕСЕЛО МИТИ РУКИ ТА ПРАВИЛЬНО ВІДПОЧИВАТИ — ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ВІД МОН ТА ЮНІСЕФ УКРАЇНА
До відома педагогів, вихованців та батьків!
На виконання листа КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» від 08.04.2020 р. № 01-13/416 інформуємо, що наукові та науково-педагогічні працівники Інституту проводять онлайн консультування … Переглянути запис
До відома педагогів, вихованців та батьків!
Інформація
про запобігання поширенню на території Київської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Переглянути запис